ساخت مسکن مهر فیروزکوه سرعت می‌گیرد

تعدادی از مسئولان استان تهران برای حل مشکلات مسکن در شهرستان فیروزکوه جلسه تشکیل دادند. در این جلسه که با حضور کیانپور رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان تهران و معاونانش، مهندس ملکی مدیرکل بنیاد مسکن استان و معاونان‌شان افشار نادری رئیس ستاد مسکن شهرستان فیروزکوه و معاونان و اعضای ستاد تشکیل شد، تصمیماتی برای تسهیل در روند اجرای طرح‌های مرتبط با مسکن شهرستان گرفته شد.

سعید افشار نادری فرماندار فیروزکوه درباره موضوعات مطرح شده در این جلسه گفت: در این جلسه مقرر شد که دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی در فیروزکوه مستقر شود تا از این پس برای انجام و پیگیری کارهای مرتبط، نیاز به سفر به تهران رفع شود، همچنین مقرر شد مشکل تداخل کارهای اجرایی پروژه 200 واحدی مسکن مهر در فیروزکوه که مانع پیشرفت کار شده بود نیز حل شود و براساس تفاهمنامه‌ای که امضا می‌شود این پروژه کلاً به وزارت مسکن واگذار شود.

فرماندار فیروزکوه با بیان این که یکی از مشکلات متقاضیان مسکن مهر در فیروزکوه مشکل فرم ج بود، گفت: متقاضیان برای فرم ج باید به شهرستان دماوند مراجعه می‌کردند که البته ما در فرمانداری یک نفر را مأمور این کار کرده بودیم تا متقاضیان به زحمت نیفتند اما همین هم نیازی نبود و بنابراین در جلسه مسئولان مسکن استان مقرر شد از این پس برای فرم‌ج در فرمانداری فیروزکوه اقدام شود تا نیازی به مراجعه به دماوند نباشد. وی افزود: در این جلسه بنا به درخواست هیأت مدیره شهرک صنعتی فیروزکوه تصمیم گرفته شد برای واگذاری بقیه اراضی که بخشی از آن قبلاً واگذار شده بود مساعدت شود تا کار واگذاری تسریع شود و واحدهای صنعتی روند راه‌اندازی را سریع‌تر طی کنند.

از دیگر پروژه‌هایی که در جلسه مسئولان مسکن استان در فیروزکوه به بحث و رایزنی گذاشته شد، پروژه مسکن مهر شهرک دشت ناصر است. افشار نادری در این زمینه گفت: پیش از جلسه، مسئولان مسکن استان از این پروژه بازدید کردند و مقرر شد که برای تأمین اعتبار آن پیگیری جدی بشود و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این پروژه و همچنین دستگاه‌های خدماتی در کارهای خود تسریع کنند تا این پروژه مهم هرچه سریعتر آماده شود و همچنین مقرر شد اداره اوقاف استان نیز برای احداث مسجد دشت ناصر اقدام کند.

به گفته فرماندار فیروزکوه در این جلسه برای پیگیری پروژه 176 واحدی مسکن مهر در شهرک ولی‌عصر این شهرستان تصمیم‌گیری و ساماندهی بافت فرسوده شهر ارجمند و پروژه مسکن مهر آن مطرح و تصمیمات لازم گرفته شد. افشار نادری همچنین گفت: یکی از مهمترین موضوعاتی که در جلسه مسئولان مسکن استان مطرح شد تدوین طرح تفصیلی فیروزکوه بود که به 90 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد تا تدوین آن آغاز شود. وی افزود: ما اکنون در فیروزکوه طرح جامع داریم اما لازم است که هرچه سریعتر طرح تفصیلی این شهرستان تدوین شود تا مسئولان بتوانند پیگیر سیاست‌های دولت و نظام در توسعه شهرستان باشند. از این رو رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان قول دادند برای تأمین اعتبار این طرح پیگیری کنند و پس از تأمین اعتبار، فرمانداری فیروزکوه اقدام به تهیه طرح تفصیلی کند.

|+| نوشته شده توسط در یکشنبه بیست و هشتم فروردین 1390 و ساعت 10:1  
 ایران کشور پیشتاز در حل مشکل مسکن
علی‌اکبر شعبانی‌فرد در دیدار مدیران و کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی اظهار داشت: طرح مسکن مهر که طی دولت نهم و دهم اجرا شد، یکی از طرح‌های موفق ایران در برطرف کردن مشکل مسکن بود که به خوبی توانست معضل مسکن را برطرف کند. وی تصریح کرد: بدون شک طی دو سال آینده با اقدامات سازنده دولت در راستای اجرای طرح مسکن مهر، مسکن از سبد خانوار حذف می‌شود که این افتخار بزرگی برای کشور محسوب می‌شود.
استاندار مرکزی در ادامه با بیان اینکه استان مرکزی یکی از استان‌های موفق کشور در اجرای طرح مسکن مهر به شمار می‌رود، گفت: بیش از 19 هزار واحد مسکونی در روستاهای استان احداث شده است که با این شرایط استان مرکزی در جایگاه نخست کشور قرار می‌گیرد.
شعبانی‌فرد ادامه داد: بر اساس برنامه‌‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال 91 مشکلات مسکن شهری و روستایی در شهرها و روستاهای استان برطرف خواهد شد. وی با اشاره به اقدامات موثر و سازنده بنیاد مسکن استان در اجرای طرح‌های مسکن مهر گفت: امروز با اجرای طرح‌های مسکن مهر توسط بنیاد مسکن در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت، چهره روستاها از نظر عمران و آبادانی و توسعه نسبت به گذشته تحولات بسیار خوبی داشته است.
استاندار مرکزی بر ضرورت اجرای سریع‌تر طرح‌های هادی روستایی، تسهیل در عبور و مرور روستائیان، بهداشتی کردن نقاط روستایی، صدور اسناد مالکیت روستایی، احداث خانه محرومان، بهسازی و مقاوم‌سازی روستاها و راه‌اندازی سامانه عمران روستایی تاکید کرد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی نیز گفت: با اجرای طرح بهسازی واحدهای روستایی از سال 1384 تاکنون در استان 19 هزار و 872 واحد روستایی در استان بهسازی شده است. امیرحسین عباسی همچنین با اشاره به اجرای طرح سنددار کردن واحدهای روستایی افزود: در راستای اجرای این طرح نیز تاکنون 75 هزار جلد سند مالکیت روستایی در استان صادر شده است.

|+| نوشته شده توسط در یکشنبه بیست و هشتم فروردین 1390 و ساعت 10:0  
 اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

www.tavoni-maskan.ir


|+| نوشته شده توسط در یکشنبه بیست و هشتم فروردین 1390 و ساعت 10:0  
 اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

www.tavoni-maskan.ir


|+| نوشته شده توسط در یکشنبه بیست و هشتم فروردین 1390 و ساعت 10:0  
 اشتغالزایی مسکن مهر کرمانشاه

سهراب براندیشه اظهار داشت: سال گذشته سهمیه ایجاد اشتغال استان 30 هزار شغل بود که توانستیم بیش از 2 برابر این میزان، یعنی نزدیک به 69 هزار شغل در استان ایجاد کنیم.

براندیشه در پاسخ به این سوال که بیشتر این مشاغل در چه بخش‌هایی ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: حدود 40 درصد این مشاغل در بخش مسکن مهر ایجاد شده است. وی عنوان کرد: سال گذشته، استان کرمانشاه از لحاظ عملکرد ایجاد اشتغال نسبت به سهمیه تعیین شده بین استان‌های کشور، رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

براندیشه همچنین به نرخ بیکاری استان، اشاره و بیان کرد: آخرین نرخ بیکاری اعلام شده مربوط به بهار 1388 است که توسط مرکز آمار ایران، بیان و نرخ بیکاری استان کرمانشاه 13.4 درصد عنوان شد. وی، متوسط نرخ بیکاری کشور در بهار 1388 را 14.6 درصد اعلام کرد.

|+| نوشته شده توسط در یکشنبه بیست و هشتم فروردین 1390 و ساعت 9:59  
 اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

www.tavoni-maskan.ir


|+| نوشته شده توسط در یکشنبه بیست و هشتم فروردین 1390 و ساعت 9:59  
 حل مشکل مسکن فرهنگیان
عباس حسنی‌محتشم در بازدید از پروژه‌های مسکن مهر ویژه فرهنگیان استان همدان اظهار داشت: درسال جهاد اقتصادی یکی از برنامه‌های اصلی آموزش و پرورش رفع مشکل اقتصادی فرهنگیان در بخش مسکن است. وی افزود: پروژه مسکن مهر ویژه فرهنگیان در مقایسه با سایر پروژه‌های مسکن ویژه مهر هم از لحاظ فندانسیون و هم به لحاظ نوع بنا و همچنین امکانات و تجهیزاتی که به کار رفته وضعیت بهتر و برتری دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با اظهار امیدواری از این که پروژه 144 واحدی و 288 واحدی مسکن مهر فرهنگیان بتواند پاسخگوی 430 نفر از فرهنگیان فاقد مسکن باشد، خاطرنشان کرد: بانوان فرهنگی مجرد بالای 35 سال سن به عنوان سرپرست خانوار در ثبت نام و درخواست مسکن مهر مشکلی ندارند و آقایان مجردی که گواهی سرپرستی و کفالت قانونی پدر و مادر خود را ارائه کنند از مزایای مسکن مهر بهره مند می‌شوند. وی اضافه کرد: براساس پالایش متقاضیان از سوی اداره کل مسکن و شهرسازی استان همدان تعداد 114 نفر همکار فرهنگی مجرد و تعداد 108 نفر با سابقه مالکیت از ردیف متقاضیان خارج شده که کتباً به هر یک ابلاغ شده تا در صورت اعتراض و ارائه مدارک مثبت اقدام لازم صورت پذیرد.
حسنی‌محتشم ادامه داد: از سازمان مسکن و شهرسازی درخواست شد با توجه به فرارسیدن هفته معلم ضمن عقد تفاهم‌نامه سه جانبه، مراسم کلنگ‌زنی پروژه‌هایی به این منظور در دستور کار قرار گیرد و تلاش می‌شود مسکن مهر در حال اجرای فرهنگیان در هفته دولت به فرهنگیان شریف واگذار شود. مدیرعامل تعاونی مسکن فرهنگیان استان همدان نیز گفت: دولت خدمتگذار نهایت همراهی را در ابعاد مختلف اجرای این پروژه‌ها، اعم از واگذاری وام 20 میلیون تومانی و همچنین در اختیار قراردادن زمین به صورت رایگان از سوی اوقاف با واسطه مسکن و شهرسازی انجام داده است.
حسن بشیری‌تبار واحدهای در حال اجرای مسکن مهر ویژه فرهنگیان را در قالب شش طبقه مسکونی با یک طبقه پارکینگ اعلام کرد و افزود: در هر طبقه شش واحد وجود دارد که دو واحد بالای 75 متر و چهار واحد 62 متری پیش بینی شده است و مجموعه کل بلوک‌های احداثی 12 بلوک و جمعاً 432 واحد است که امیدواریم در اواخر نیمه نخست سال واحدها اماده بهره‌برداری و تحویل عزیزان فرهنگی شود.

|+| نوشته شده توسط در یکشنبه بیست و هشتم فروردین 1390 و ساعت 9:59  
 اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

www.tavoni-maskan.ir


|+| نوشته شده توسط در یکشنبه بیست و هشتم فروردین 1390 و ساعت 9:58  
 شمارش معکوس برای تحویل مسکن مهر
محمد رئوفی‌نژاد در جلسه شورای مسکن با اشاره به تعهدی که برای استان درباره برگزاری جشن خانه‌دار شدن واجدین شرایط ایجاد شده است، اظهار داشت: همه زمان‌بندی‌ها برای دهه فجر سال جاری است. وی با بیان اینکه تعهدات در بخش مسکن مهر در شهرهای بالا و زیر 25 هزار نفر باید تا دهه فجر به متقاضیان تحویل داده شود، افزود: استان زنجان باید نخستین استانی باشد که در آن جشن خانه‌دار شدن واجدان شرایط برگزار می‌شود.
استاندار زنجان با اشاره به اینکه پروژه‌ها باید در چهار مرحله به متقاضیان تحویل داده شود، ادامه داد: این پروژه‌ها به ترتیب در سوم خرداد، هفته دفاع مقدس، پایان آذر و دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد. وی همکاری بانک‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: بانک‌ها در استان زنجان همپای برنامه‌ و زمان‌بندی‌های انجام شده حرکت کرده‌اند.
رئوفی‌نژاد تصریح کرد: درباره صدور پروانه پایان کار نیز به موقع عمل کنید تا تقسیط و دوران مشارکت اعضای مسکن مهر دچار تاخیر نشود. وی با اشاره به حل شدن موضوع بیمه و مالیات مسکن مهر در هیئت دولت افزود: مسئولان مربوطه اجازه دریافت یک ریال از مسکن مهر را ندارند. استاندار زنجان با تاکید بر مراقبت‌های لازم در زمینه کیفیت فنی مسکن مهر ادامه داد: مبادا گستردگی، پراکندگی و حجم تولیدات موجب غفلت از مسائل فنی می‌شود.
استاندار زنجان با اشاره به نام‌گذاری سال 88 به عنوان سال اصلاح الگوی مصرف و سال 89 به عنوان سال همت مضاعف و کار مضاعف و اقدامات و فعالیت‌هایی که طی این دو سال در کشور انجام گرفت، تصریح کرد: با نام‌گذاری سال جدید به عنوان سال جهاد اقتصادی همه توطئه‌های دشمنان خنثی می‌شود. وی با اشاره اینکه شعار امسال تکمیل‌کننده همه مباحث اقتصادی است و گام‌های بلندی در این راستا برداشته می‌شود، افزود: همه فعالیت‌های اقتصادی استان با حرکت‌های جهاد‌گونه همراه می‌شود.
رئوفی‌نژاد خودکفایی، پیشرفت، دستیابی و فتح قله‌های ترقی پیشرفت در حوزه‌های مختلف را موجب بروز شکوفایی استعدادهای جوانان در بخش‌های مختلف جامعه عنوان کرد. همچنین در این جلسه معاون عمرانی استاندار زنجان با اشاره به ثبت‌نام‌های صورت گرفته در سه ‌ماهه آخر سال گذشته گفت: از بین این ثبت‌نامی‌ها هنوز تکلیف 714 واحد به دلیل انصراف‌های به عمل آمده مشخص نشده است.
سعید رفیعی با بیان اینکه در سال گذشته ساخت بیش از 5 هزار واحد مسکن مهرکلنگ‌زنی شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر کارهای اجرایی برای ساخت 7 هزار و 452 واحد مسکن مهر آغاز شده‌ که این رقم افزایش مربوط به ثبت‌نام‌های بعدی است. وی با اشاره به اینکه شهرستان ابهر رتبه نخست را در مرحله نخست اخذ وام در استان زنجان کسب کرده است، افزود: فرمانداران سایر شهرستان برای تکمیل ظرفیت باید به موقع اقدام کنند.
معاون عمرانی استاندار زنجان تاکید کرد: بانک‌های استان همکاری خوبی در بخش مسکن مهر با مسئولان استان داشته‌اند که در کمتر استانی این اتفاق افتاده است. وی با اشاره به اینکه 8 هزار واحد روستایی در استان زنجان برای دریافت وام معرفی شده‌اند، ادامه داد: شهرداری همه مشکلات قانونی مسکن مهر را حل کرده است.
در ادامه این جلسه مدیر‌کل مسکن و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان رتبه سوم را در تاریخ 26 بهمن ماه سال گذشته در برآورده کردن برنامه‌های دولت در بخش مسکن مهر داشته است، گفت: با کیفی شدن ارزیابی‌ها در بخش مسکن مهر رتبه استان نیز بالاتر می‌رود. حافظ باباپور تاکید کرد: براساس آخرین ارزیابی معاون امور مسکن و ساختمان وزارت مسکن وضعیت استان زنجان در بخش مسکن مهر "خیلی خوب " ارزیابی شده است. وی اضافه کرد: در حال حاضر در استان زنجان برای ساخت 17 هزار و 84 واحد مسکن مهر قرارداد منعقد شده است.
در این جلسه رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به مشکلاتی که در پرداخت وام به واحدهای روستایی در برخی بانک‌ها وجود دارد، افزود: تعلل در انعقاد قرارداد و عدم قبول سند واحدهای چوبی در حال ساخت و عدم قبول قولنامه‌های روستایی از مهم‌ترین مشکلات است. حاجی‌زاده با اشاره به عدم قبول ضمانتنامه‌های متقاضی زن که شواهرانشان مشکل سربازی داشته باشند، خاطرنشان کرد: عدم قبول سفته‌های زنجیره‌ای از دیگر مشکلات است.

|+| نوشته شده توسط در یکشنبه بیست و هشتم فروردین 1390 و ساعت 9:58  
 مسکن مهر ایلام افتتاح نشد
فرشاد دوستی افزود: قرار بود همزمان با افتتاح این پروژه، 604 واحد مسکن مهر نیز در سایر مناطق شهرستان ایلام به بهره برداری برسد. وی دلیل تعویق زمان بهره برداری از این پروژه ها را، لغو سفر پروژه ای (چند ساعته) دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهور به استان ایلام عنوان کرد.
دوستی گفت: برای اجرای پروژه مسکن مهر کارکنان دولت در ایلام 280 میلیارد ریال تسهیلات بانکی هزینه شده است. وی ادامه داد: سهم آورده هر یک از متقاضیان این پروژه بین 50 تا 55 میلیون ریال بوده است.
رییس سازمان مسکن و شهرسازی ایلام، تسهیلات پرداختی برای هریک از واحدهای مسکن مهر کارمندان را 225 میلیون ریال ذکر کرد. وی همچنین گفت: 12 هزار و 500 واحد مسکونی در چارچوب طرح مسکن مهر در استان ایلام در حال ساخت است.
دوستی اظهار امیدواری کرد که با بهره برداری از پروژه های مسکن مهر در شهرهای مختلف استان ایلام بخش قابل توجهی از مشکل مسکن مردم این استان برطرف شود. استانداری ایلام درباره انجام یا لغو سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به ایلام خبری منتشر نکرده است.

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:42  
 اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

www.tavoni-maskan.ir

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:41  
 ادامه ساخت مسکن مهر بدون افزایش قیمت
جواد حق شناس اظهار داشت: قرار دادهای طرح مهر در دولت دهم برپایه قیمت ساخت هر متر مربع سه میلیون ریال تنظیم شد و برای سال جاری نیز برهمین اساس با سازندگان توافق شد.
علی نیکزاد وزیر مسکن وشهرسازی در گردهمایی سراسری مدیران و مسئولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن در سطح کشور اظهار داشت: این وزارتخانه موضوع فهرست بها را قبول دارد، اما به آن عمل نمی کنیم و به پیمانکاران اجرای قرار داد براساس قیمت مقطوع را در چارچوب طرح مسکن مهر پیشنهاد دادیم و آنها نیز پذیرفته اند.
حق شناس یاداور شد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان مجری طرح مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت فعالیت دارد و برای مرحله دوم طرح مهر که از امسال شکل اجرایی به خود گرفته اغلب قرار دادها به استثنای خود مالکین تنظیم و امضا شده است. وی افزود: سهمیه امسال طرح مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت ،تاکنون 85 هزار دستگاه تعیین شده که انتظار می رود برنامه جدید تا نیمه سال 1391 تکمیل و به بهره برداری برسد.
سهمیه مرحله نخست طرح مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت بیش از 150 هزار واحد مسکونی تعیین شده بود که پیش بینی شده تا پایان نیمه نخست سال 1390 تکمیل و به بهره برداری برسد.
معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اضافه کرد: مشکل عدم تخصیص به موقع تسهیلات بانکی طرح مهر و نیز اخذ پروانه ساختمانی از شهرداری برای افراد خود مالک دو مساله مهم محسوب می شوند که مانع از شتاب لازم در این طرح می شود. وی یاداور شد: بررسی آمار عملکرد در حوزه طرح مسکن مهر نشان می دهد که بالغ بر 17 هزار نفر از واجدین شرایط اخذ تسهیلات بانکی در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت، تاکنون موفق به دریافت قسط سوم نشده اند تا بتوانند مرحله سفت کاری را به پایان ببرند.
حق شناس اضافه کرد: نظام بانکی تسهیلات قابل توجهی در چارچوب طرح مهر به افراد واجد شرایط در طرح مهر اعطا کرده، اما سرعت عمل، لازمه اجرای این طرح است تا مردم بتوانند به موقع از منابع برخوردار شوند.
وزارت مسکن وشهرسازی وعده کرده تا پایان نیمه نخست 1390 مجموع واحد های مسکونی مرحله اول طرح مهر که 937 هزار دستگاه است، تحویل افراد مربوطه خواهد شد.

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:40  
 اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

www.tavoni-maskan.ir

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:40  
 بهره برداری از مسکن مهر اروندکنار
معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری آبادان گفت: این واحدها با استفاده از تسهیلات 200 میلیون ریالی بانکها و 100 میلیون ریال آورده متقاضیان ساخته شد. شهاب صدیقی افزود: هم اکنون در شهرستان آبادان بیش از 5 هزار واحد مسکونی در حال ساخت است. وی گفت : در طرح مقاوم سازی مسکن روستایی نیز 50 واحد دیگر خرداد امسال در شهرهای اروند کنار و چوئبده به بهره برداری می رسد. تا کنون 380 واحد مسکونی در اروند کنار و چوئبده مقاوم سازی شده است.

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:40  
 اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

www.tavoni-maskan.ir

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:39  
 مسکن مهر سلطان آباد شیراز نزدیک افتتاح

خداخواست شهبازی افزود: این واحدها تا اواخر هفته جاری به صاحبان آنها واگذار می شود. وی ادامه داد: برای ساخت این واحدها 20 میلیون تومان از وام مسکن مهر و برای 150 واحد مبلغ هفت میلیون و 800 هزار تومان از اعتبارات سفر مقام معظم رهبری هزینه شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در ادامه سخنان خود گفت: همزمان با افتتاح این واحدها کلنگ احداث 470 واحد دیگر در منطقه کوهنجان سروستان به زمین زده می شود. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملیات بازسازی روستاهای زلزله زده ممسنی نیز بیان کرد: کار بازسازی در حدود 50 واحد مسکونی که در زلزله خسارت دیده اند آغاز شده و تاکنون 300 نفر برای دریافت وام به بانک معرفی شده اند.

شهبازی در خصوص جابجایی برخی از روستاهای این شهرستان نیز گفت: کار مطالعه این روستاها نیز در حال انجام است و پس از پایان مطالعه نسبت به ماندن و جابجایی آنها تصمیم گیری می شود. وی همچنین در خصوص جابجایی روستای پلنگی نیز بیان کرد: قسمتی از این روستا که باید عملیات درجاسازی انجام می شد به پایان رسیده و محدوده کمی از این روستا جابجا می شود.

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:39  
 اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

www.tavoni-maskan.ir

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:38  
 مدیر امور آب و فاضلاب شهر هرات گفت: در بهار سال جاری 104 مشترک مسکن مهر شهر هرات از آب شرب برخوردار

امیدعلی سهامیان اظهار داشت: لوله گذاری بیش از دو کیلومتر متر از مسکن مهر این شهر که از بهمن ماه سال 89 آغاز شده در بهار سال جاری به اتمام خواهد رسید و مشترکان این مناطق از آب شرب بهره مند خواهند شد. وی خاطرنشان کرد: این میزان لوله گذاری با اعتباری افزون بر 400 میلیون ریال و با لوله هایی از جنس آزبست و پلی اتیلن و در اقطار 90،110،150و 200 میلی متر در حال اجراست.

سهامیان خاطرنشان کرد: عملیات لوله گذاری مسکن مهر شهر هرات با پیشرفت فیزیکی 80 درصد در حال اجراست. وی همچنین از مهمترین پروژه های اجرا شده در سال 89 به احداث مخزن ذخیره آب پنج هزار مکعبی این شهر اشاره کرد و افزود: این پروژه با اعتباری افزون بر شش میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی 80 درصد در حال اجراست.

سهامیان خاطرنشان کرد: از دیگر پروژه های اجرا شده در سال 89 توسط امور آبفای هرات می توان به اصلاح و بازسازی چهار کیلومتر از شبکه آبرسانی این شهر با اعتباری افزون بر یک میلیارد و 450 میلیون ریال ا زمحل اعتبارات عمرانی با پیشرفت فیزیکی 50 درصد اشاره کرد.

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:38  
 اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

www.tavoni-maskan.ir

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:38  
 بهره‌برداری از مسکن مهر آذربایجان غربی

مهندس ایوب عزیزی افزود: اجرای طرح مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت، از مهر ماه سال 88 به این نهاد واگذار شده و تاکنون6500 متقاضی به بانکهای عامل معرفی شدند. وی در ادامه تصریح کرد: تاکنون تعداد5590 نفر موفق به عقد قرارداد با بانکهای عامل گردیده و تعداد5390 واحد نیز در حال حاضر شروع به عقد قرارداد کرده‌اند.

عزیزی گفت: تعداد 2040 واحد با رعایت و اجرای مقررات ملی ساختمان، با مشارکت خوب بانکها و مردم به اتمام رسیده، مابقی نیز در دست اجرا هستند. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی افزود: این طرح در 25 شهر زیر 25 هزار نفر جمعیت استان اجرا می‌شود و برای هر متقاضی مبلغ 200 تا 250 میلیون ریال وام با کارمزد 4 درصد و باز پرداخت 15 ساله (با دوران مشارکت ساخت) پرداخت می‌شود. متقاضیان بی مسکن می‌توانند با مراجعه به شعب این نهاد در شهرستانها از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:37  
 اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

www.tavoni-maskan.ir

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:37  
 مدیرکل مسکن و شهرسازی استان ایلام گفت: دکتر احمدی‌نژاد به ایلام سفر می‌کند و ‌هزار و 612 واحد مسکن م
فرشاد دوستی اظهار داشت: دکتر احمدی‌نژاد دوشنبه 22 فروردین به استان ایلام سفر می‌کند. وی ادامه داد: این سفر به منظور افتتاح و بهره‌برداری از هزار و 612 واحد مسکن مهر شهرستان ایلام اجرایی و محقق می‌شود.
این مسئول اضافه کرد: دکتر احمدی‌نژاد همچنین قرار است پروژه ‌هزار و هشت واحدی مسکن مهر کارکنان دولت را افتتاح کند. دوستی تصریح کرد: در حال حاضر مقدمات ورود و سفر دکتر احمدی‌نژاد برای افتتاح پروژه‌ مسکن مهر کارکنان دولت در ایلام از سوی مسئولان ذیربط در استان ایلام فراهم شده است.

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:37  
 اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

www.tavoni-maskan.ir

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:36  
 فرماندار همدان گفت: با توجه به برخی از مشکلات موجود در روند کاری تعاونی‌ها، امسال کمیته بررسی عملکرد
 حسن قهرمانی‌مطلق در کارگروه امور زیربنایی و تأمین مسکن شهرستان همدان با اشاره به اینکه در سال جاری فعالیت‌های بخش مسکن به صورت ویژه انجام می‌شود، اظهار داشت: طبق فرامین رهبر کبیر انقلاب بنیاد مسکن و جهاد سازندگی جزو نهادهای مقدس به شمار می‌رود که سبب قوام انقلاب شده است چرا که فعالیت‌های این دو نهاد نشان‌دهنده توجه امام به محرومان جامعه است. وی با تأکید بر اینکه کمیته بررسی عملکرد تعاونی‌ها برای نخستین بار در شهرستان همدان تشکیل می‌شود، افزود: تشکیل مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر مانند جورقان، قهاوند و مریانج مورد پیگیری قرار گرفته است که تشکیل این کمیته برای تسهیل و افزایش سرعت در روند کارهاست.
فرماندار شهرستان همدان تصریح کرد: با تشکیل کمیته بررسی عملکرد تعاونی‌های مسکن مهر در خصوص تعاونی‌هایی که در روند کار مشکل دارند تصمیم لازم در راستای تغییر هیئت رئیسه ‌تعاونی و جایگزینی هیئت مدیره فعال گرفته می‌شود. وی اضافه کرد: از 23 هزار مسکن مهر استان در سال گذشته، 6 هزار و 700 واحد مربوط به شهرستان همدان است و از یک هزار و 800 تعاونی 41 تعاونی مربوط به مشاغل آزاد است که پروژه‌های این بخش کمترین پیشرفت فیزیکی را دارد.
قهرمانی‌مطلق با اشاره به اینکه تأمین مسکن و اشتغال محور فعالیت‌ها در سال جاری است، اضافه کرد: بنیاد مسکن و بانک‌های عامل عملکرد مطلوبی در زمینه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی ارائه داده‌اند و در سال جدید با توجه به سال جهاد اقتصادی انتظار مسئولان از آنان بیشتر است. وی خاطرنشان کرد: در سال 88 در مورد بهسازی و نوسازی مسکن روستایی از یک هزار و 600 فقره تسهیلات، 100 درصد منتج به عقد قرارداد شده است.
فرماندار همدان گفت: در سال گذشته نیز از 2 هزار و 350 فقره، یک هزار و 61 فقره تاکنون موفق به عقد قرارداد شده است.
بخشدار بخش مرکزی شهرستان همدان با اشاره به جلسه آینده عصر کاری و شب فرهنگی استاندار همدان به شهر جورقان به عنوان دومین شهر کوچک ابراز داشت: مسکن مهر جورقان در حال فعال شدن است و با توجه به مصوبه ‌هیئت دولت و پیگیری‌های استان و شهرستان در آینده‌ای نزدیک پروژه مسکن مهر در این شهر کلنگ‌زنی می‌شود. محمدعلی محمدی در پایان گفت: کارهای لازم در زمینه بافت فرسوده جورقان انجام شده است و شهرداری نیز برای واگذاری تسهیلات اقدامات لازم را انجام داده است.

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:36  
 اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

www.tavoni-maskan.ir

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:35  
 عملیات اجرایی پروژه آب رسانی، اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب شرب و فاضلاب پروژه مسکن مهر در منطقه مهرگا

رئیس سازمان مسکن و شهرسازی خراسان رضوی در این مراسم با ابراز رضایت از روند اجرای پروژه مسکن مهر در خراسان رضوی، گفت: در آینده نزدیک شاهد افتتاحیه های سریالی مسکن مهر، در سطح استان و واگذاری آن به متقاضیان، خواهیم بود.

محمد رضا قاسمی بر تداوم اجرای طرح مسکن مهر با واگذاری زمین رایگان و تسهیلات قرض الحسنه تأکید کرد و گفت: متقاضیان ساکن در شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت که تا کنون در این طرح ثبت نام نکرده اند، می توانند در وب سایت اداره کل مسکن و شهرسازی خراسان رضوی ثبت نام کنند.

وی یادآور شد: پروژه آب رسانی و اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب شرب و فاضلاب پروژه مسکن مهر در شهرک مهرگان با اعتبار 13 میلیارد ریال و طی مدت شش ماه توسط شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی اجرا می شود و آب آن از محل آب سد دوستی، تأمین خواهد شد. در این مراسم مدیرکل مسکن و شهرسازی خراسان رضوی و مدیر عامل شرکت آبفا خراسان رضوی حضور داشتند.

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:33  
 اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

www.tavoni-maskan.ir

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:33  
 کلنگ احداث نخستین مسجد طرحهای مسکن مهر شمالشرق استان تهران به زمین خورد.

رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان تهران در حاشیه این مراسم که در شهرک امام رضا(ع) دماوند با حضور نماینده مردم شهرستانهای دماوند و فیروزکوه ، فرماندار دماوند، رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان و دیگر مسئولان محلی برگزار شد، به خبرنگار مهر گفت: نخستین مسجد طرح مسکن مهر امام رضا(ع) دماوند در زمینی به مساحت هزار و 200 و زیربنایی نزدیک به 300 مترمربع ظرف مدت هشت ماه احداث و به بهره برداری خواهد رسید.

مجید کیانپور از احداث سه مسجد دیگر در طرحهای مسکن مهر دماوند خبر داد و افزود: علاوه بر این مکان مذهبی سه مسجد دیگر در طرحهای مسکن مهر امام رضا(ع) و مهرآباد رودهن در برنامه های مسکن و شهرسازی استان گنجانده شده است. این مسئول احداث مراکز آموزشی را از دیگر اولویتهای مسکن و شهرسازی دانست و گفت: مسکن و شهرسازی استان تهران در نظر دارد تا در هر سایت مسکن مهر این استان دو مدرسه ابتدایی و راهنمایی را نیز احداث کند.

شهرستان دماوند با مساحتی حدود ۱۸۸ هزار هکتار در محدوده شهرستانهای فیروزکوه، آمل، ورامین، گرمسار و تهران قرار دارد که متوسط ارتفاع آن از سطح دریا حدود دو هزار متر است و بر طبق نتایج سرشماری سال ۱۳۸۵مرکز ملی آمار ایران تعداد 27 هزار و 418 خانوار شامل 96 هزار و 860 نفر در این شهرستان سکونت دارند.

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:32  
 اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

اولین پایگاه اطلاع رسانی تعاونی های مسکن

www.tavoni-maskan.ir

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:32  
 فرماندار شهرستان مهران از افتتاح 600 واحد مسکن مهر در سه ماهه نخست سال 90 در این شهرستان خبر داد.

فرماندار شهرستان مهران در بازدید از پروژه بزرگ مسکن مهر گفت: ‌600 واحد مسکن مهر در سه ماهه نخست سال جاری در این شهرستان افتتاح می شود. ولی اله حیاتی بیان کرد: برق و آب این واحدها تأمین شده و شهرداری مهران آمادگی خود را جهت تکمیل امور محوطه سازی واحدها که در مراحل پایانی کار قراردارد، اعلام کرده است.

حیاتی اضافه کرد: مسکن مهر یکی از سیاستهای دولت عدالت محور در راستای خانه دار شدن اقشار کم درآمد بوده که کاهش تقاضای برای احداث مسکن، کاهش قیمت منزل مسکونی ، کاهش اجاره بها و ... از جمله مزایای این طرح است. وی خاطرنشان کرد: 14 میلیارد تومان اعتبار برای این طرح بزرگ در نظر گرفته شده و به هر متقاضی ساخت مسکن مهران در مجموع 22 میلیون و 500 هزار تومان تسهیلات پرداخت می شود که نرخ سود این میزان تسهیلات بسیار کم و ناچیز است.

|+| نوشته شده توسط در دوشنبه بیست و دوم فروردین 1390 و ساعت 14:31